У Фонді соцстрахування пояснили, як отримати компенсацію через карантин

Карантин є окремим страховим випадком для працівників, які контактували з хворими і чия праця пов'язана з обслуговуванням населення

У Фонді соцстрахування пояснили, як отри…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на UBR.

Фонд соціального страхування України (ФССУ) в зв'язку з заходами, спрямованими на боротьбу з поширенням коронавірусу COVID-19, на час їхньої дії розширив перелік страхових випадків, при яких працівнику передбачена компенсація заробітної плати на час непрацездатності.

На державну підтримку під час карантину можуть розраховувати особи, які контактували з інфікованими хворими і яких усунули від роботи, пов'язаної з обслуговуванням населення, і яких неможливо перевести на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекції, без їх згоди.

У таких випадках ФССУ надає виплати з першого дня і за весь час відсутності на роботі. Розмір виплати залежить від страхового стажу і середньоденного доходу працівника. 

Другим страховим випадком, пов'язаним з карантином, є перебування працівника в медичному закладі або самоізоляція під меднаглядом, викликана протиепідеміологічними заходами проти поширення коронавірусу. У таких випадках допомога надається з 6-го дня непрацездатності – перші 5 днів оплачує роботодавець. Розмір компенсації становить 50% від середнього доходу незалежно від страхового стажу.

Щоб отримати допомогу фонду, необхідно пред'явити лікарняний лист, виданий інфекціоністом або лікуючим лікарем на підставі висновків лікаря-епідеміолога.

Під час карантину Фонд продовжує компенсувати втрату доходу через тимчасову непрацездатність на загальних підставах. На допомогу мають право всі особи, які сплачують єдиний соціальний внесок – працевлаштовані і ФОП. 100% компенсацію середнього доходу можуть отримати особи, які мають більше 8 років страхового стажу і за умови пільг.

Для працівників, які не входять в цю категорію, компенсація передбачена не більше 70% від середнього доходу. Працівникам зі страховим стажем менше 3 років компенсують 50% середнього доходу.

Нагадаємо, 17 березня українцям пояснили, як отримати гроші за лікарняний при коронавірусі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"