У Фонді гарантування вкладів кажуть, що грошей вистачить. Якщо не збанкрутують два банки

Коштів на рахунках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на сьогодні цілком достатньо для виплат вкладникам, за умови, що в Україні не збанкрутують кілька великих фінустанов
Depo.Гроші
8 квітня 2016 15:25
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю виданню Нubs заявив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін, передає depo.ua.

"У цьому році вже отримали від неплатоспроможних банків в рахунок погашення вимог фонду, як кредитора третьої черги, 2,5 млрд грн. (А в минулому році - 4,5 млрд грн). Я впевнений, що якщо до нас не прийдуть один-два великих банки, то обійдемося тими грошима, які маємо", - розповів Ворушилін.

За його словами, на сьогодні у Фонду є велика частина зазначеної суми, і частина знаходиться в активах, які сподіваються у фонді гарантування реалізувати.

"У минулому році нам було досить важко утримувати ситуацію під контролем, і якби не підтримка Мінфіну, то не впоралися б. Цього року все під контролем, завдяки, в тому числі і тим запозичень, які надав Мінфін", - сказав Ворушилін.

Директор-розпорядник фонду розповів, що у минулому році від Мінфіну фонд отримав 41,5 млрд грн.

"На сьогодні, з урахуванням запозичень в 2014, 2015 років, ми заборгували міністерству 51,6 млрд грн", - додав Ворушилін.

Він також зазначив, що з істотно важливих виплат вкладникам ліквідованих банків залишились виплати "Укрінбанку" та "Хрещатику".

"Станом на 1 квітня 2016 року з істотних активних виплат у фонду залишилися виплати вкладникам "Укрінбанку" (близько 500 млн грн), інші виплати проходять за індивідуальними зверненнями. Гарантована сума виплат по банку "Хрещатик", який переданий в квітні поточного року, становить близько 2,9 млрд грн", - зазначив директор-розпорядник фонду.

Нагадаємо, що на рахунках Фонду є близько 5 млрд грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші