У Фонді держмайна пояснили провал продажу ОПЗ

У Фонді держмайна України вважають, що однією з головних причин провалу аукціону з продажу Одеського припортового заводу була зависока початкова ціна та відсутність пільг для інвесторів
Depo.Гроші
19 липня 2016 12:19
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник Фонду держмана України (ДФУ) Ігор Білоус, передає depo.ua.

Він зазначив, що на завод претендували інвестори з США, Туреччини, Оману, Польщі. Також велись переговори з інвесторами з Бразилією таАлжиру.

"Також було декілька діалогі  з інстуційними інвесторами,  які не є стратегами, а більше займаються портфелями інвестицій. Однак фінальних ділогів з ними не вівдбулося", - сказав глава ДФУ.

За його даними, головною причиною провалу аукціону з продажу ОПЗ був борг у 193 млн грн перед Group DF. "Багато інвесторів висловили занепокоєння і бажання реструктуризації цього боргу до моменту продажу ОПЗ", - зазначив чиновник.

Також інвестори занепокоєні судовим процесом з компанією "Нортіма", підконтрольною фінансово-промисловій групі "Приват", яка брала участь в конкурсі з приватизації Одеського припортового заводу в 2009 році. "Інвестори хочуть отримати запевнення і захист від держави щодо тих судових процесів, які були розпочаті по минулих періодах", - сказав Білоус.

Крім того, серед причин провалу продажу ОПЗ Білоус назвав зависоку початкову ціну, яка була виставлена на аукціон.

Також претендентів на купівлю ОПЗ занепокоїли відсутність податкових пільг та преференцій для інвесторів, обмеження на репатрацію дивідентів та недостатність часу для приватизації заводу (45 днів).

"Ми вже взяли це до відома, і почали обговорювати ці питання (надання пільг, - ред.) з урядом. Ми будемо виносити це в комітети Верховної Ради", - сказав очільник ФДУ. 

Нагадаємо, до Фонду держмайна України не надійшло жодної заявки на участь в конкурсі на приватизацію Одеського припортового заводу.

Читайте також: Вадим Денисенко: Провал приватизації ОПЗ – це провал всього українського політикуму