У Fitch прогнозують імовірний дефолт "Ощадбанку" і "Укрексімбанку"

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вважає імовірним дефолт українських державних банків

У Fitch прогнозують імовірний дефолт "Ощ…

Агентство знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента "Укрексімбанку" й "Ощадбанку", а також рейтинги їх пріоритетного боргу в іноземній валюті до рівня "CC" із "CCC", повідомляє "Економічна правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Зниження рейтингів відображає думку Fitch про можливий дефолт двох банків.

"Рейтингова дія є наслідком заяви Міністерства фінансів України 13 березня 2015 року про реструктуризацію зовнішнього суверенного боргу. У заяві міністерство вказало, що зовнішній борг "Укрексімбанку" й "Ощадбанку" разом з боргом деяких інших квазісуверенних позичальників буде додано до програми реструктуризації. Водночас міністерство зазначило, що відносно кожної організації проводитиметься окрема процедура з урахуванням конкретної ситуації", - повідомляється в прес-релізі Fitch.

Аналітики зауважують, что в "Укрексімбанку" в обігу є два великі випуски єврооблігацій: на 750 млн доларів із погашенням 27 квітня 2015 року і на 600 млн доларів із погашенням 22 січня 2018 року.

У свою чергу "Ощадбанк" має єврооблігації на 700 млн доларів із погашенням 10 березня 2016 року і на 500 млн доларів із погашенням 20 березня 2018 року.

"Банки ще не заявляли публічно про можливу реструктуризацію свого боргу. Крім того, в березні "Ощадбанк" виплатив купони за двома своїми випусками єврооблігацій. Зокрема одну виплату було здійснено минулого тижня після заяви міністерства. Fitch розглядає дефолт як імовірний з урахуванням заяви міністерства, а також того, що банки перебувають у 100-відсотковій власності держави. Водночас інформація про окрему процедуру для кожного банку й відсутність заяв від банків про можливу реструктуризацію означає, що дефолт ще не є неминучим", - йдеться в документі.

У Fitch додали, що нині банки зберігають доступ до ліквідності в національній валюті, зокрема через Національний банк України. Однак, за даними агентства, станом на 26 січня 2015 року указані банки не закумулювали достатньо іноземної валюти для виплат по єврооблігаціях з термінами, що настають.

Як повідомляв depo.ua, минулого тижня НБУ визнав неплатоспроможними ще два українські банки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme