У Єврокомісії побачили загрозу монополізму в другому "Північному потоці"

Проект "Північний потік 2", очолюваний російським"Газпромом", не відповідатиме стратегії Європейського союзу щодо диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу
Depo.Гроші
8 жовтня 2015 11:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив єврокомісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньєте, виступаючи в Страсбурзі перед членами Європарламенту, повідомляє depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

"Навпаки, якщо газопровід буде побудований, це не тільки збільшить залежність Європи від одного постачальника, але й також збільшить залежність Європи від одного маршруту. Проект сконцентрує 80% імпорту газу з Росії на одному маршруті і призведе до домінуючого положення "Газпрому" на німецькому ринку, збільшивши його частку з 40% до 60%", - пояснив Каньєте.

Тому в нього викликає великі сумніви відповідність цього проекту енергостратегії Європи щодо безпеки поставок.

Каньєте також зазначив, що Єврокомісія активно підтримує зусилля, спрямовані на те, щоб Україна залишалася надійним шляхом доставки російського газу в Європу.

Нагадаємо, що 4 вересня була підписана угода акціонерів проектної компанії з будівництва третьої і четвертої ниток "Північного потоку". До складу нового консорціуму увійшли шість учасників: "Газпром", E.ON, BASF/Wintershall, OMV, Engie, Shell. У "Газпрому" в консорціумі 51%. У решти партнерів по 10%, у Engie - 9%.

У свою чергу, Словаччина та Україна розкритикували проект і закликали Єврокомісію його заблокувати.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.