У ЄЦБ заявили про вразливість Східної Європи до війни

Країни Центральної та Східної Європи можуть бути більш вразливими до глобальної торговельної війни

Про це заявив президент Європейського центрального банку Маріо Драгі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

За його словами регіон дуже залежить від зовнішньої торгівлі, а особливо від окремих галузей, таких як виробництво автомобілів.

"Бізнес-модель Центральної та Східної Європи стала вразливою до шоків у міжнародній торгівлі та фінансових умов", - заявив Драгі. 

"Вплив мит може бути посилений, оскільки велика частка товарів перетинає кордони кілька разів під час виробничого процесу. Головною довгостроковою проблемою є перехід до більш збалансованої моделі зростання та фінансування, яка більше залежить від внутрішніх інновацій та вищих інвестиційних витрат, ніж це було досі", - додав він.

Нагадаємо, США підвищили з 10% до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію на загальну суму $200 млрд.

Трамп пояснив, що за рахунок підвищення тарифів на товари китайського імпорту бюджет США поповниться на десятки мільярдів доларів.

15 травня стало відомо, що китайська влада з 1 червня введе мита на американські товари, загальною вартістю у 60 мільярдів доларів, у відповідь на підвищення мит з боку Вашингтону минулого тижня.

27 травня Трамп заявив, що США зараз не готові укласти торговельну угоду з Китаєм.

Економісти агентства Bloomberg підрахували,  якщо мита будуть розширені і охоплять весь американо-китайський ринок, обсяг світового ВВП в 2021 році може впасти на $600 млрд.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна