У "Енергоатомі" запевняють, що не причетні до відмивання грошей

Компанія "Енергоатом" відкидає підозри Служби безпеки України щодо зловживань при закупівлі уранового концентрату
Depo.Гроші
11 червня 2015 20:03
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у прес-релізі "Енергоатому", повідомляє depo.ua.

У компанії повідомили, що з 2008 року "Енергоатом" співпрацює із ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", котре є єдиним в Україні виробником уранового концентрату, в рамках довгострокового контракту.

"Умовами контракту передбачено, що протягом 2008-2018 років "Енергоатом" закуповує в повному обсязі весь урановий концентрат, який виробляється ДП "СхідГЗК", з метою його подальшого використання в якості сировини для виробництва ядерного палива", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, протягом 2014 року ціна на урановий концентрат двічі переглядалась у зв'язку із зростанням тарифів на енергоносії, електроенергію, залізничні перевезення, розміру плати за надра, витрат на імпортні матеріали, обладнання та комплектуючі до них тощо, відповідно до протоколів Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У компанії також повідомили, що у 2014 році "Енергоатом" закупив у ДП "СхідГЗК" урановий концентрат у обсязі - 846 тU, при запланованих - 1374 тU.

"Згідно наданої "Енергоатомом" документації на урановий концентрат, його виробником є ДП "СхідГЗК". Закупівлю додаткових обсягів уранового концентрату ДП "НАЕК "Енергоатом" не здійснював", - йдеться упрес-релізі.

Нагадаємо, що в травні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зажадав від Держфінінспекції надати йому результати фінансової перевірки НАЕК "Енергоатом".

Наразі СБУ розслідує махінації Енергоатому і гірничого комбінату на 10 млн грн.  У вівторок правоохоронці вилучали документи в центральному офісі компанії "Енергоатом" у Києві.

Мітки: сбу, підозра