У Демчишина звинувачують "Ощадбанк" у зриві закупівель вугілля

Затримка з освоєнням коштів для закупівлі вугілля пов'язана зі зміною процедури отримання кредитів у державного "Ощадбанку"
Depo.Гроші
15 вересня 2015 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

"Ощадбанк при реалізації рішення уряду застосував процедури та вимоги, що змусили компанію "Енергоринок" та інші енергетичні підприємства переглянути стандартні правила роботи з постачальниками. Наприклад, низка вимог Ощадбанку унеможливлює поставки за передоплатою", - зазначають у міністерстві.

В Міненерго наголошують, що саме передоплати вимагає більшість зарубіжних постачальників вугілля марки "А", яке не видобувається на підконтрольній українській владі території.

У зв'язку з цим фахівці міністерства ініціювали комплекс заходів щодо зміни цілої низки процедур взаємовідносин енергетичних компаній із постачальниками. Договір про відкриття кредитної лінії щодо залучення 2 млрд грн між ДП "Енергоринок" і Ощадбанком укладено 7 вересня, того самого дня розпочато авансування енергогенерувальних компаній у сумі 1 млрд грн.

"Перерахування решти кредитних коштів здійснюватиметься на основі фактичного наповнення складів та розрахунків компаній за вугільну продукцію у вересні-грудні 2015 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що Міненерго зірвало виконання розпоряджень Кабміну щодо підготовки до опалювального сезону.

Більше новин України читайте у розділі Влада. depo.ua