У Білорусі кажуть, що не зупиняли поставки нафтопродуктів до України

Мозирський нафтопереробний завод, який виробляє нафтопродукти, що імпортуються до України, виконує свої контрактні зобов'язання з відвантаження палива на український ринок в повному обсязі і без затримок
Depo.Гроші
14 липня 2016 21:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник відділу маркетингу Мозирського НПЗ Іван Стрижов у своєму коментарі кореспонденту УНІАН, відповідаючи на питання про зупинення відвантажень палива до України, передає depo.ua.

"Усі поставки в напрямку України здійснюються в повному обсязі і своєчасно. Ми в повній мірі виконуємо свої контрактні зобов'язання перед "БНК-Україна" (найбільший імпортер білоруського палива до України) та іншими партнерами, які постачають нафтопродукти на український ринок", - сказав Стрижов.

Коментуючи слова менеджера Мозирського НПЗ аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко повідомив, що 12 і 13 липня українські компанії-імпортери білоруських нафтопродуктів отримали повідомлення з Білорусі про зупинення їх поставок, але з 14 липня відвантаження з білоруських НПЗ були відновлені в повній мірі, що підтверджують джерела на ринку.

"Сьогодні трейдери чекають підтвердження того, що поставки будуть і надалі виконуватися в повному обсязі", - зазначив Сіренко.

Експерт також повідомив, що на початку торгів 14 липня на торговій площадці "Белнефтехима" (Білоруський державний концерн, який об'єднує підприємства з видобутку, переробки та транспортування нафти і нафтопродуктів, а також компанії, які виробляють нафтохімічну продукцію) був лише один лот - пропозиція дизельного палива виробництва Новополоцького НПЗ.

Проте пізніше з'явилося більше 10 лотів, що характеризує відновлення торгівлі з українськими контрагентами.

Нагадаємо, що раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Білорусь призупинила поставки палива на експорт за спотовими і довгостроковими контрактами як в Україну, так і за іншими напрямами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші