У Берліні закликають Україну до компромісу щодо "боргу Януковича"

Мінфін Німеччини - посередник у переговорах між Росією і Україною - просить Київ підготувати нову пропозицію щодо реструктуризації боргу Росії в $3 млрд після того, як російська сторона відкинула колишня пропозиція Києва
Depo.Гроші
10 лютого 2016 06:47
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Берлін наполягає на тому, щоб Київ знайшов компроміс в цій суперечці, розповів співрозмовник агентства, який побажав залишитися невідомим, передає РБК.

У вівторок помічник міністра фінансів Росії Світлана Нікітіна повідомила журналістам, що Мінфін Росії не розглядав серйозно пропозиції України про реструктуризацію боргу в $3 млрд, які він отримав через посередника - Мінфін Німеччини. Вона не розповіла, які саме параметри цієї пропозиції не влаштовують російську сторону, однак зазначила, що запропоновані умови гірші, ніж ті, які отримали комерційні кредитори України.

Нагадаємо, 18 грудня Україна ввела мораторій на виплату боргу перед Росією.

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.