У 2018 році поставки вугілля з Росії коштували Україні $1,67 млрд

Із січня до листопаду 2018 року Україна витратила на купівлю вугілля – як антрациту, так і газових марок – 2,693 млрд доларів США

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби (ДФС), передає Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Зазначається, що порівняно з аналогічним періодом минулого року Україна збільшила закупівлю вугілля на 11% у грошовому вираженні.

Незважаючи на анексію Криму та військову агресію на Донбасі, основним постачальником вугілля залишається Росія – на країну-агресора припадає 61,91% імпорту на суму 1,67 млрд доларів.

Друге місце за поставками обіймають США. На них припадає 29,94% імпорту, за який Україна заплатила 806,3 млн доларів.

Замикає трійку лідерів Канада – 4,78% імпорту на суму 128,7 млн доларів.

Нагадаємо, Україна почала відчувати перебої з поставками вугілля із шахт Донбасу влітку 2014 року, коли на Сході країни почалися активні бойові дії. Частина Донбасу, де перебувала більшість шахт, була захоплена сепаратистами за підтримки Росії.

Українські підприємства закуповували вугілля в ОРДЛО до лютого 2017 року, коли залізничне й автомобільне сполучення з окупованими районами Донецької та Луганської областей перекрили ветерани АТО.

Через брак антрациту Кабмін був змушений 17 березня запровадити надзвичайний стан в енергетиці строком на один місяць.

Довідка: Україна споживає 24 млн тонн вугілля на рік. Під час холодів щодоби спалюють 30-40 тисяч тонн антрациту. З них 8 млн тонн раніше завозили з окупованих районів Донбасу.

За словами віце-прем'єр-міністра України з питань енергетики та інфраструктури Володимира Кістіона, у 2017 році Україна майже вдвічі менше використовувала вугілля антрацитної групи, ніж у 2016 році – 4,8 млн тонн.

В Україні 14 теплових електростанцій, 6 з них працюють на антрацитному вугіллі, решта - на вугіллі газових марок. Частину енергоблоків планують перевести на споживання вугілля газових марок, який видобувають на підконтрольних територіях України.

Кабмін також вивчає можливість скорочення споживання антрациту за рахунок збільшення частки атомної енергетики та гідроенергетики в енергобалансі країни.

Міненерговугілля планує збільшити видобуток антрациту за рахунок модернізації і технічного переоснащення шахт з 5,8 млн тонн до 8,7 млн тонн. Всупереч планам, видобуток антрациту в січні-листопаді поточного року впав на 14,2% (884,1 тисяч тонн) – до 5,32 млн тонн.

За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, в Україні працює щонайменше 18 шахт, собівартість видобутку вугілля на яких перевищує вартість, закладену в тариф на електроенергію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна