У 2015 році Побузький феронікелевий комбінат збільшив інвестиції в модернізацію виробництва і соціальні проекти

Незважаючи на важкий для економіки рік, комбінат продовжує виконувати взяті на себе соціальні зобов'язання
Depo.Гроші
16 травня 2016 16:59
ФОТО: depo.ua
У 2015 році Побузький феронікелевий комбінат збільшив інвестиції в модернізацію виробництва і соціальні проекти
У 2015 році Побузький феронікелевий комбінат збільшив інвестиції в модернізацію виробництва і соціальні проекти

Згідно з опублікованими даними, ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат" за підсумками 2015 року переробив близько 1,5 млн тонн руди, що відповідає 92 тис. тонн феронікелю з рудної сировини, або 18,0 тисячам тонн нікелю.

Згідно зі звітом, незначне зниження обсягів виробництва відбулося через впровадження нової енергоефективної технології низького відновлення заліза.

Разом з тим, як відзначають в прес-службі підприємства, на діяльність комбінату вплинула й економічна криза в країні: зокрема, тільки через коливання курсу гривні збиток комбінату склав 324 млн грн. Цей факт, а також різке падіння цін на нікель на світових ринках (до 8500 $/т у другій половині 2015 року та до 7500 $/т в 1 кварталі 2016 року - ред.) призвели до того, що збиток ПФК за 2015 рік склав 244 млн грн.

Проте, за підсумками року рівень середньої заробітної плати на комбінаті виріс і склав 4,9 тис. грн (113,8% до 2014 року), що на 16% вище в середньому по країні.

Витрати на утримання соціальної сфери смт Побузьке в 2015 році зросли більш ніж на третину і склали 3,1 млн грн. На надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу і оздоровлення працівників ТОВ ПФК витратив 3,8 млн грн (173,5% до 2014 року).

Також на комбінаті триває реалізація заходів, спрямованих на поліпшення професійної підготовки персоналу та охорону праці. За 2015 рік на навчально-курсовому комбінаті пройшли перепідготовку, підвищення кваліфікації та отримали нову професію понад 700 співробітників комбінату. Загальні витрати на навчання склали 174 тис. грн. За рахунок комбінату в 2015 році навчалися у ВНЗ 9 осіб: 1 - на денній формі навчання і 8 людей - на заочній.

У 2015 році на безпеку і охорону праці комбінатом було витрачено 4,5 млн грн. без НДС. В основному ці кошти пішли на забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, спецхарчуванням. Подібні витрати передбачені і в 2016 році.

"Добровільно взявши на себе зобов'язання по виконанню Екваторіальних принципів (набір добровільних екологічних і соціальних принципів для фінансування проектів на підставі стандартів ефективності МФК - ред.), ПФК в соціальній та екологічній сфері планомірно відповідає вимогам міжнародного стандарту", ​​- заявив генеральний директор ПФК Олег Беспалов. - "Завдяки власникам підприємства - міжнародної інвестиційної групи Solway, нам вдалося зберегти виробництво і колектив, а також поліпшити соціальну підтримку наших співробітників і жителів смт Побузьке".

Для подальшого поліпшення умов праці на комбінаті впроваджується система екологічного менеджменту, що відповідає стандарту ISO 14001.

Найближчим часом на ПФК планується впровадження міжнародного стандарту охорони здоров'я та безпеки праці OHSAS 18001, підходу з обліку та аналізу інцидентів без наслідків, індикаторів в області безпеки праці. Реалізація цих заходів дозволить комбінату повністю відповідати міжнародним стандартам виробництва.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші