Тютюнового монополіста розділять на три компанії, - джерело

Компанію-монополіста на ринку тютюнових виробів ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна" чекає поділ на кілька компаній
Depo.Гроші
20 жовтня 2015 15:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомило джерело в Антимонопольному комітеті України (АМКУ), пише Espreso.TV.

За його даними, замість однієї компанії буде створено три. "Це нормальна практика, коли регулювальник добивається розділення компаній-монополістів на декілька, в даному випадку, йдеться про мінімум три компанії", - уточнило джерело.

Нагадаємо, на початку жовтня АМКУ почав розгляд справи за ознаками зловживання монопольним положенням на загальнодержавному ринку постачань тютюнових виробів відносно ТОВ «Мегаполіс-Україна».

"1 жовтня 2015 розпочато розгляд справи за ознаками здійснення ТОВ "Торгівельна компанія "Мегаполіс-Україна" порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) положенням на загальнодержавному ринку постачань тютюнових виробів (сигарет з фільтром і сигарет без фільтру) у широкоасортиментному наборі роздрібним торговцям шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку», - написав голова АМКУ Юрій Терентьев на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Delo.ua

Крім того, у квітні АМКУ рекомендував ТОВ "Мегаполіс-Україна" дотримуватися правил конкуренції при постачаннях сигарет у роздрібну торгівлю, зокрема, при встановленні розміру торгівельної надбавки. Рекомендації утриматися від дій або бездіяльності, що ведуть до обмеження доступу до ринку інших тютюнових компаній, також були надані основним українським виробникам сигарет.

Як відзначив у своєму розслідуванні американський експерт Кен Каплан в Examiner, компанія "Мегаполіс" зайняла монопольну позицію на ринку України ще за часів президентства Віктора Януковича, а зараз вона користується підтримкою з боку глави адміністрації президента Бориса Ложкіна. При цьому, "Мегаполіс" є дочкою російського дистриб'ютора "Мегаполіс", який контролює 70% тютюнового ринку Росії. Основними співвласниками групи за даними російського Forbes є Ігор Кесаєв і Сергій Кациєв.

При цьому, за даними ЗМІ, "інтереси "Мегаполісу" в українському політикумі представляє Борис Кауфман, якого неодноразово називали партнером глави АП Ложкіна. Зокрема, кореспонденти української редакції "Радіо Свобода" робили спеціальний репортаж про те, як Кауфман ходить до Адміністрації президента ночами", - пише Каплан.