Турецька компанія викупила у Ахметова Life за $100 млн

Турецька телекомунікаційна компанія Turkcell підписала договір про викуп у групи СКМ, яка належить бізнесмену Рінату Ахметову, 44,96% частки в Euroasia Telecommunications Holdings BV, якій належить 100% ТОВ "Астеліт" - українського оператора мобільного зв'язку life
Depo.Гроші
26 червня 2015 21:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба турецької компанії, передає depo.ua.

За результатами операції СКМ вийде зі складу акціонерів, а Turkcell зосередить 100% акцій Euroasia. СКМ отримає за свої акції $100 млн.

Turkcell повідомив про рішення своєї ради директорів почати переговори про викуп частки в "Астеліті" у СКМ 18 червня.

Нагадаємо, що в лютому "Астеліт" виграв на аукціоні 3G (UMTS) ліцензію у першому лоті, заплативши найбільшу суму в аукціоні - 3,355 мільярдів гривень.

Компанія вже запустила перші 3G-мережі у Львові та Києві.

В портфелі СКМ знаходиться приватизований національний оператор зв'язку "Укртелеком". Ця компанія крім провідних позицій на ринку фіксованого зв'язку до літа 2015 року була єдиним власником ліцензії на мобільний зв'язок третього покоління 3G (через ТОВ "Трімоб") з частотною смугою, яка межує з отриманою "Астелітом" на конкурсі.

Нагадаємо, в 2012 році "Астеліт" і пов'язані з ним структури пережили серію дефолтів за боргами перед банками і "дочкою" турецького холдингу Financell. У підсумку Turkcell, що володіє 55% акцій в life:), отримав в якості застави все майно оператора, включаючи банківські рахунки.

Turkcell також почав переговори про покупку 3G-підрозділу "Укртелекому" - "Трімоб". Очікується, що операція повинна завершитися в третьому кварталі 2015 року.