Туреччина відмовляється здійснювати транзит російського газу

Міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йидлиз прокоментував хід переговорів з російською компанією "Газпром" про реалізацію проекту "Турецький потік", який повинен дозволити постачати російський газ до Європи в обхід України.
Depo.Гроші
19 липня 2015 15:09
ФОТО: depo.ua

"Москва бачить у нас тільки транзитну країну. Для нас у цьому немає ніякого сенсу. Ми зацікавлені у створенні спільної системи поставок. Принципова угода з цього питання було досягнуто, проте Росія пішла назад", - зазначив він, повідомляє depo.ua з посиланням на Росбалт.

На думку міністра, "Турецький потік" повинен відповідати інтересам як Москви, так і Анкари. "Ми ніколи не підемо на поступки, які загрожують нашим інтересам", - підкреслив він, додавши, що проблема не може бути вирішена тільки наданням знижок на газ.

Рішення про будівництво "Турецького потоку" було прийнято після припинення робіт по "Південному потоку", закритому ї грудня 2014 через позицію ЄС у зв'язку з конфліктом на Україні. Передбачається, що його потужність складе до 60 мільярдів кубометрів газу на рік.