Тука назвав вартість деокупації Донбасу

Вартість реалізації стратегії деокупації Донбасу, яку сьогодні презентують на засіданні Кабінету міністрів, складає $1,52 млрд
Depo.Гроші
31 серпня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua

Про це заявив один з авторів і заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука, пише depo.ua з посиланням на "Сегодня".

За його словами, програма розрахована на три роки (2017-2020 роки) і буде включати в себе, в тому числі, відновлення інфраструктури та вибори на Сході України.

Згідно з концепцією, повертати Донбас пропонують за рахунок: відновлення критичної інфраструктури, соцпослуг, відновлення економіки, відновлення кредитування малого і середнього бізнесу, створення самодостатніх громад, повернення довіри між людьми, психологічної підтримки населення. 

За підрахунками авторів стратегії, з необхідних $1,5 млрд на інфраструктуру і соцпослуги потрібно направити $1,2 млрд, на відновлення економіки - $135,5 млн, відновлення миру і довіри - $ 126 млн. Передбачуване джерело фінансування - міжнародні фінансові організації.

Тука зазначив, що основним кроком з повернення Донбасу стануть вибори на окупованій території за законами України.

"Не виключено, звичайно, що до влади прийдуть люди з проросійськими поглядами або ставленики бойовиків. Будь-який підсумок голосування буде проявом демократії. Але я думаю, що жителі "республік" вже ситі по горло політикою Росії", - вважає заступник міністра.

За планом Туки, після припинення вогню бойовики повинні вивести з Донбасу техніку. Потім Україна має відновити контроль над державним кордоном в Донецькій і Луганській областях.

Підсумком цього має стати встановлення українського прапора в Донецьку і Луганську вже у 2020 році.

"За даними конфліктологів, реінтеграція окупованих територій можлива протягом п'яти років. Якщо не зробити потрібних кроків протягом цього терміну, мирна процедура повернення територій буде неможлива. Але 2,5 роки ми вже втратили. Тому, сподіваюся, план деокупації реалізують за два-три роки ", - висловив сподівання Тука.

Нагадаємо, раніше Георгій Тука анонсував презентацію стратегії деокупації українських територійчас на засіданні Кабміну 31 серпня.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.