Центробанк Росії вже не вірить у зростання економіки до 2018 року

Центробанк РФ розкрив деталі нового стресового сценарію розвитку економіки, при якому барель нафти марки Urals буде коштувати $25 протягом 2016-2018 років
Depo.Гроші
21 березня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Известия".

Параметри негативного сценарію опубліковані в доповіді регулятора щодо грошово-кредитної політики. Він передбачає збереження економічних санкцій проти Росії до 2018 року, зниження ВВП на 2-3% в 2016 році, а також інфляцію вище 7% за підсумками цього року. Глава ЦБ Ельвіра Набіулліна на прес-конференції заявила, що ймовірність реалізації ризикового сценарію «поки низька».

"В даному сценарії передбачається зниження ціни на нафту марки Urals до $25 за барель у 2016 році (зараз — вище $41) і збереження її на низькому рівні в 2017-2018 роках. Негативний вплив зовнішньоекономічної кон'юнктури на російську економіку реалізується через скорочення доходів від експорту, зниження платоспроможності позичальників, які мають заборгованість в іноземній валюті, погіршення очікувань щодо перспектив зростання російської економіки та подальше зниження привабливості вкладень в російську економіку для вітчизняних і зовнішніх інвесторів", — наголошується в доповіді.

Крім того, ЦБ погіршив свій базовий прогноз розвитку економіки і повністю відмовився від оптимістичного сценарію.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші