Центробанк Росії "ввів санкції" проти російських банків, - Bloomberg

Після введення санкцій проти Росії, Центробанк і Мінфін цієї країни позбавили російські банки доступу до власних валютних активів
Depo.Гроші
8 жовтня 2015 16:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на трьох чиновників і банкіра, знайомого з обмеженням російських регулятора і відомства, передає depo.ua.

За даними агентства, Центробанк не допускає Cбербанк і ВТБ, а також ряд інших фінансових організацій, які потрапили під західні санкції, до річних валютних аукціонів РЕПО, які були спеціально розроблені для підтримки банківської системи.

Агентство відзначає, що регулятор просто не хоче піддавати свої кошти додатковим ризикам, так як валюта, яка надається в рамках РЕПО, проходить через кореспондентські рахунки в США і може бути піддана арешту.

Схожа ситуація з допуском до валютних коштів Мінфіну Росії, який не допускає банки, що потрапили під західні санкції, до власних аукціонів з розміщення довгострокових валютних депозитів.

Обмеження ЦБ і Мінфіну Росії були введені в грудні за підсумками зустрічі глав банків, які потрапили під санкції, включаючи глав Газпромбанку, банку "Росія" і СМП-банку. Однак офіційно ці рішення оприлюднені не були.

У результаті введених обмежень, єдиним стабільним джерелом валюти для санкційних банків стали депозити фізичних осіб та корпоративні депозити.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua