Третій уряд Яценюка буде націлений на переділ власності в Україні, - експерти

Розраховувати на те, що наступний Кабмін Яценюка проведе лібералізацію податкової системи не варто, оскільки влада мислить категоріями переділу власності – і це буде основою державної політики наступного нового-старого уряду Арсенія Яценюка
Depo.Гроші
27 серпня 2015 17:51
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це йшлося під час круглого столу "Переформатування уряду: зміна вивісок чи початок реформ", у якому брали участь фінансові експерти та політологи.

За словами голови Агентства моделювання ситуації Віктора Бали, жодних кроків у напрямку пом'якшення ведення податкової політики уряд Яценюка так і не провів, і жодних кроків у цьому напрямку не зроблено. "Складно говорити про якусь модель дій уряду. Скоріше мова йде про рефлекторні дії на якісь певні загрози. В цей час продовжують зароблятися гроші. У нас є великі бізнесмени, фінансисти і тому нам треба займатися демонополізацією, а не деолігархізацією", - зазначив він.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов звернув увагу на постійному гальмуванні створення нового Податкового кодексу. "Ним займається хто завгодно, якісь ініціативні групи, профільний комітет, голова ДФС Роман, Насіров, Мінфін. Як можна так готувати Податковий кодекс? На цьому будується фундамент держави, але в результаті нічого немає", - зазначив він, зазначивши, що пояснення цьому можуть лежати в площині небажання влади змінювати систему.

У свою чергу, Дмитро Марунич наголосив на тому, що переділ власності, який зараз проводить влада, матиме для України погані наслідки.

"До чого така боротьба призводить? До того, що страждають і компанії олігархів, і державні компанії. Тому ця боротьба - безглузда, оскільки вона призведе до того, що скоро не буде чим платити зарплатню, купувати вугілля, газ тощо", - наголосив Дмитро Маруніч, зауваживши, що це може призвести до банкрутства низки підприємств і скупки дешевих активів.

"Потім, можливо, хтось купить наші активи, але чи це в інтересах переважної кількості виборців? Є лише спущені вказівки, які призведуть до того, що когось зараз ми "поборимо", а на місце "поганих" прийдуть "хороші", прізвища яких вже вимальовуються", - наголосив експерт.