Транш буде, але не той: Єврокомісія позичить Україні 600 млн єрво

Рішення Європейської комісії про надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги затверджене остаточно затверджене попри невирішене питання із скасуванням заборони на експорт з України лісу-кругляку

Depo.Гроші
20 березня 2017 17:54
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс в інтерв'ю УНІАН, передає Depo.ua.

"Рішення щодо другого траншу ухвалене. Якщо ви хочете, воно є остаточним. Україна може розраховувати на другий транш у розмірі 600 млн євро. Це вирішено", - сказав Домбровскіс.

Він також пояснив, чому Єврокомісія схвалила виділення траншу без виконання Україною умови скасувати заборону на експорт лісу-кругляка.

"У вирішенні питання про скасування заборони на експорт лісу вже є певний прогрес – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті. У ЄС є простір для маневру, і коли ми бачимо, що є значний прогрес у всіх сферах, то питання, робота над яким триває, не може бути причиною, по якій би ми не виділили цей транш", - зазначив віце-президентЄК.

Водночас Домбровскіс наголосив, що ця умова не зникла з Меморандуму про взаєморозуміння, і сторони повинні повернутися до неї в контексті третього траншу.

"Важливо відзначити, що програма макрофінансової допомоги має дуже широкі умови, які містяться в додатку до МПВ, і ми бачили, що Україна виконує їх, практично, у всіх сферах. Справді, одним невирішеним питанням залишається заборона на експорт лісоматеріалів", - зазначив він.

Нагадаємо, 19 березня МВФ знову відклав питання виділення чергового траншу Україні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.