ТОП-7 причин, навіщо Гонтарєва одягла рожеві окуляри

Вчора голова Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що зараз спостерігається хоч і невелике, але все ж зростання економіки, що найнижчу точку падіння пройдено. Однак на чому базується оптимізм Гонтарєвої абсолютно не зрозуміло

ТОП-7 причин, навіщо Гонтарєва одягла ро…

"На мій погляд, найнижчу точку падіння ми вже пройшли і тепер є всі підстави говорити про поступове відновлення економічного зростання", - сказала Гонтарева.

За її словами, другий місяць поспіль спостерігаються низькі показники інфляції як споживчої, так і базової. 

Але виходячи з ряду об'єктивних причин, можна впевнено сказати, що радіти Гонтарєвій нічому. 

1.       Після того, як Національний банк погодився опустити гривню в 2,5 рази з до 22 грн за долар, можна прогнозувати, що протягом найближчих півроку такого різкого падіння валюти  не буде. І тому, рапортуючи у порівнянні із неймовірно низькими показниками минулого року - різким ростом інфляції, коли вона досягала двозначних чисел, то звичайно ж, Гонтарєва може говорити, що вона стабілізувала валюту. Але необхідно розуміти, що до кінця року ми можемо вийти на 24-25 грн за долар, і Гонтарєва буде говорити, що інфляція зупинена. Але це не більше ніж маніпуляція з цифрами.

2.       Жодна із галузей економіки не показує росту. Це є однією з найбільших загроз для всіх нас, адже якщо зараз хтось говорить про якийсь ріст, то цей ріст треба порівнювати із  2013 роком, бо протягом минулого року економіки України обвалилася на 25%. Тобто якщо ми показуємо ріст в 1%, то це означає, що ми даємо грубо кажучи 76% від рівня 2013 року. Тому говорити про якийсь ріст економіки тут не доводиться. Ми можемо говорити лише про якусь там відносну стабілізацію на рівні дна.

3.       У нас катастрофічна ситуація в аграрній галузі і в металургії. Зараз найнижча ціна на зерно з 2009 року і найнижчі ціни на металопродукцію з 2008 року. Це означає, що по суті у нас різкий обвал притоку валюти в країну, а це в свою чергу викликає величезну диспропорцію в платіжному балансі країни.

4.       Непрямим доказом жахливої ситуації в  економіці є те, що митниця зараз дає більше зборів, ніж податкова, а це ознака того, що не працює економіка і ми працюємо виключно на ввезення продукції та товарів. Це говорить про те, що в нас скорочується внутрішнє виробництво.

5.       Середній чек у продуктовому магазині протягом останнього року скоротився на 30% і протягом останнього часу ніхто з рітейлерів не заявляв бодай про найменший натяк на зростання цього чека. Тобто купівельна спроможність українців різко впала, і зараз вона просто стабілізувалася на якомусь мінімальному порівняно з минулим роком рівні. Однак жодної тенденції до зросту немає.

6.       Україна отримала перший транш 7-мільярдного кредиту МВФ. З цих семи мільярдів ми чотири віддали зовнішнім кредиторам, а три мільярди поклали в резерв  Нацбанку. Зараз гроші від МВФ знову ж таки, лежатимуть у резерві Нацбанку, тобто вони не працюють на економіку, вони лежать "статистичним вантажем" у резерві Нацбанку.

7.       Жодна країна світу ніколи не виходила з кризи завдяки порадам МВФ. І "розумні" країни використовували гроші МВФ як сигнал для світового співтовариства "інвестуйте в нас!". Якщо ви в нас інвестуєте, ми забезпечимо вам внутрішні правила гри, даємо вам простір і можливості. В той же час Україна не дає цього сигналу світові. Україна просто бере гроші МВФ і живе від кредиту до кредиту, не міняючи внутрішніх правил гри. І тому одне з найавторитетніших аналітичних (рейтингових) агентств  світу сказало, що станом на сьогодні Україна - це територія з ризикованим веденням бізнесу і мінімальною маржинальністю. А це один з найгірших сигналів для світу, адже якби Україна була ризикованою, але з високою маржинальністю, як це було 10 років тому, до нас заходив би хоча б спекулятивний капітал, однак зараз не відбувається навіть цього.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme