ТОП-10 нардепів-мільйонерів, які взяли в держави гроші на житло (ІНФОГРАФІКА)

Торік 119 народних депутатів, які задекларували щонайменше мільйон гривень, отримували компенсацію на житло
Depo.Гроші
2 листопада 2016 17:47
ФОТО: depo.ua

Такі результати підрахунку  експертів проекту "Дослівно", повідомляє Depo.ua  з посиланням на Facebook-сторінку Комітету виборців України.

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло виглядає так:

ТОП-10 нардепів-мільйонерів, які взяли в держави гроші на житло (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Крім того, деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євгеній Гєллєр написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата володіє будинком 337 квадратних метрів у селищі Крюківщина, яке знаходиться в  двох кілометрах від київської окружної дороги. А дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Проте депутат також отримував компенсацію на житло.

"Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсацій. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі", - наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, що лише в грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Річний розмір компенсації міг становити 167 тис. грн.

30 жовтня завершився термін подачі е-декларацій чиновників: загалом в реєстрі НАЗК значиться понад 103 тис. документів. Лише грошових активів і лише народні депутати задекларували майже 12 млрд грн у гривневому еквіваленті.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші