Тіньова економіка України скоротилася до 30%, – міністерство

За минулий рік рівень тіньової економіки, розрахований за монетарним методом, скоротився порівняно з показником 2014 року на 3 процентні пункти – до 30% від ВВП
Depo.Гроші
4 липня 2016 13:24
ФОТО: depo.ua
Тіньова економіка України скоротилася до 30%, – міністерство
Тіньова економіка України скоротилася до 30%, – міністерство

Про це йдеться в документі "Тенденції тіньової економіки", передає depo.ua з посиланням на сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Покращення було досягнуто завдяки відносній стабілізації ситуації на валютному ринку, що дозволило Нацбанку у другій половині 2015 року поступово послабити адміністративні обмеження на ринку, дотримуючись стриманої монетарної політики, спрямованої на згладжування надмірних коливань на валютному ринку. Це, в свою чергу, сприяло "здешевленню вартості грошей" і, як наслідок, поступовому відновленню економічної активності суб'єктів господарювання всередині країни", – зазначили в міністерстві.

При цьому, метод "витрати населення – роздрібний товарообіг" зафіксував традиційно найбільший рівень тіньової економіки – 56% від обсягу офіційного
ВВП, що менше на 2% порівняно з показником 2014 року.

Тенденція до скорочення обсягів витрат населення на товари, що реалізуються в "тіні", засвідчується перевищенням темпів зростання обсягів продажу населенню споживчих товарів в легальному секторі (на 3% порівняно з обсягом 2014 року) над темпами зростання скоригованих грошових витрат населення на придбання споживчих товарів (+1,3% відповідно).

При цьому зменшення рівня тіньової економіки за даним методом відбулося на фоні звуження споживчого попиту в умовах скорочення реальної заробітної плати, високої заборгованості з виплати заробітної плати і зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Рівень тіньової економіки в 2015 році, розрахований за електричним методом, зменшився порівняно з 2014 роком на 2% і становив 36% від рівня
офіційного ВВП.

"Це стало результатом скорочення обсягу внутрішнього споживання електроенергії за вирахуванням споживання на комунально-побутові потреби, більшими темпами (на 11,8% порівняно з показником 2014 року), ніж зменшення обсягу реального ВВП (на 9,9% відповідно). При цьому обсяг спожитої електроенергії протягом 2015 року скорочувався, в тому числі, завдяки проведенню цілеспрямованої політики щодо раціонального та економного використання суб'єктами господарювання і населенням енергетичних ресурсів", – пояснили в Мінефономіки.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<