Тимошенко схемками переконувала Раду зменшити ренту для Шуфрича, Ахметова і Рудьковського

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко вимагає у Раді прийняти її законопроект про зниження рентної ставки на видобуток українського газу
Depo.Гроші
6 жовтня 2015 13:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua.

Тимошенко з трибуни Верховної Ради продемонтрувала інфографіку про рівень рентної плати на видобуток газу в інших країнах.

"Рада помилково проголосвувала за нову норму рентної плати в розмірі 70%. Чому помилково? Наш видобуток це і є наша енергонезалежність. Рентною платою, яка зашкалює за всі світові норми, практично знищується галузь українського видобутку газу. Нариклад, у Туреччині рентна плата складає 12,5%.Тому цю помилку стратегічну треба негайно виправляти", - заявила Тимошенко.

Відзначимо, що серед приватних видобувних компаній України найбільшою є "Нафтогазвидобування". Підприємство ще в 1999 році заснували нинішній президент Петро Порошенко та народний депутат Микола Рудьковський. Через декілька років Порошенка в структурі власності підприємства замінив Нестор Шуфрич.

У 2012 році між Шуфричем та Рудьковським стався конфлікт, результатом якого стало те, що обидва акціонери продали по половині свої акцій Рінату Ахметову, який саме приглядався до ринку видобутку газу.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua