Тимошенко і Парубій посварилися через землю (ВІДЕО)

Фракція "Батьківщини" вимагає поставити на голосування у Верховній Раді законопроект про мораторій на продаж землі на п'ять років, це стало причиною суперечок на погоджувальній раді парламенту

Все сталося після оголошення відповідної вимоги лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко, передає Depo.ua.

"Порошенко поставив завдання забрати зібрати землю в руках своєї родини. І ще з його оточення найбільш корумповані агрохолдинги, які чекають моменту. Чорнозем – це найпотужніша система нашого виходу з кризи і можливість створити мільйони робочих місць, якщо будувати фермерські господарства. І якщо ви скасуєте з 1 січня 2018 року мораторій – Україна втратить своє майбутнє. Ми наполягаємо на тому, щоб законопроект "Батьківщини" або будь-який інших законопроект був проголосований протягом двох сесійних тижнів. І мораторій продовжений на 5 років. Ми у вівторок всією фракцією прийдемо на комітет, щоб стимулювати розгляд законопроекту про мораторій на продаж землі. Хочу щоб кожна фракція проголосувала за постановку цього проекту закону на голосування", - заявила Тимошенко.

Вона послалася на норми регламенту, що в разі нерозгляду законопроекту протягом 30 днів, він має виноситися в зал і голосуватися.

"А я вам повідомляю, що законопроект, у якого немає висновку комітету, я на головування ставити не буду", - відповів голова Верховної Ради.

"Юлія Володимирівна, вам не вдасться зірвати засідання погоджувальної ради. Тому я прошу вас заспокоїтися, зайняти робоче місце і не перешкоджати", - додав Парубій.

У розпалі сварки він навіть заявив Тимошенко: "Підіть до Онищенка (нардеп-втікач від "Волі народу", що займався газовими махінаціями, - ред.), і поговоріть з ним про мафію".

Водночас Тимошенко в цьому питанні підтримав лідер фракції "Опоблок" Бойко.

Згодом вона додала, що Парубій "узурпував владу" в парламенті, бо веде "монологи", а не погоджувальні ради.

Врешті-решт, голова профільного комітету погодився поставити у вівторок на розгляд питання мораторію на продаж землі.

Нагадаємо, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в України продожують щороку, але строком на один рік. Тому з 1 січня 2018 року, якщо не ухвалити новий закон, ринок може бути відкритим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Гроші