Тих, хто заробляє менше 8 тис., треба звільняти від податків, - експерт

В Україні слід змінити систему оподаткування з метою захистити людей, які отримують зарплату менше 8 тис. грн

Про це заявила керівник ГО "Інститут громадянських свобод" Галина Третьякова в ході відеоконференції "ДС", передає Depo.ua.

За її словами, українець, зарплата якого менше 8 тис. грн, не повинен платити податки, але так само не повинен отримувати соціальну допомогу, наприклад, субсидії.

"При цьому ці 8 тис. рахуються на кожного члена домогосподарства. Є дитина - він теж має 8 тис.", - підкреслила Третьякова.

А щоб уникнути ситуації, коли ніхто в країні не буде платити податки, зазначає експерт, є система, яка дозволить цього уникнути.

"По-перше, нікуди ми не дінемося, будемо йти до загального декларування. Моя пропозиція - надання будь-якої соціальної допомоги тільки в разі, якщо ти здав декларацію про доходи та витрати в Державну фіскальну службу. Тому що надання декларації в ДФС і, якщо ти когось обдурив, то це кримінальна відповідальність", - сказала вона.

Крім того, продовжила Третьякова, Мінсоцполітики може ввести таку послугу - допомога в складанні декларації.

"І нам потрібно повністю змінювати підхід соціальних працівників до маргінальних верств населення, які не хочуть працювати. І їх потрібно інтегрувати в суспільство", - додала експерт.

Нагадаємо, Галина Третьякова зазначила, що фінансову спроможність пенсіонерів треба вимірювати не тільки рівнем доходу, а й активами, та розповіла, яким має бути український прожитковий мінімум.

Також вона запевнила, що на мінімальну трудову пенсію неможливо прожити, та заявила, що Україні треба змінювати ставлення до домогосподарств.

Крім того, експерт запропонувала Україні брати податковий приклад з Китаю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook