Tesla відкриє в Україні три електрозаправки, - міністр

Американський виробник електромобілів Tesla Motors планує створити в Україні три зарядні станції
Depo.Гроші
20 травня 2016 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Tesla має в планах відкриття трьох своїх зарядних станцій на території України", - сказав він.

Омелян поспілкувався з представником компанії у Лейпцигу, де вони брали участь у всесвітній конференції міністрів транспорту, однією з головних тем якої був екологічний транспорт та нові технології.

Де конкретно ці станції будуть розташовані - наразі не анонсується, але, за словами міністра, одна з них, ймовірно, на трасі Київ-Чоп, а також на Одеській автомагістралі.

На сьогоднішній день по всій Україні є близько 100 зарядних станцій.

Тематику екологічного транспорту Омелян вважає дуже прогресивною для нашої країни: "Нам, з одного боку, у цьому питанні є куди йти, з іншого, - сектор електромобілів в Україні переживає зараз бум. Продажи б'ють рекорди, збільшення на сотні відсотків".

За даними Мінінфраструктури, в минулому році зростання продажів електромобілів в Україні становило близько 800%, проте, визнає чиновник, у кількісному вираженні це "досить скромні цифри – близько 10 тисяч автомобілів".

Для того щоб стимулювати споживачів, держава, за словами Омеляна, серйозно йде назустріч власникам електромобілів, знижуючи податковий тягар, створюючи ряд преференцій, так як робить в Західній Європі.

Міністр також повідомив, що буде продовжено експеримент, розпочатий минулого року, на закупівлю електротранспорту – тролейбусів і трамваїв для українських міст, географія яких буде розширена і не обмежиться трьома.

"Це досить занедбане господарство, без сумніву, має бути змінено", - наголосив глава Мінінфраструктури. Для цього відомство "буде дотискати бюджет" і сподівається на підтримку прем'єра.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.