Терористи Донбасу промишляють імпортом автомобілів в Україну

Сьогодні в Україні працює понад 10 незаконних схем імпорту автомобілів без сплати податків
Depo.Гроші
4 листопада 2014 13:28
ФОТО: depo.ua
Терористи Донбасу промишляють імпортом автомобілів в Україну
Терористи Донбасу промишляють імпортом автомобілів в Україну

Про це ДеПо повідомив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

«Якщо продовжити автобізнесу закручувати податкові гайки, бізнес буде йти в тінь. Уже зараз працює досить багато схем уникнення оподаткування. Тільки я знаю 14», - заявив Олег Назаренко.

За його словами, однією з поширених схем безподаткового ввезення імпортних автомобілів на митну територію України є оформлення прав власності на авто через механізм успадкування.

«Спадщина в Україні не оподатковується жодним податками, крім податку на спадщину: 1% - якщо майно отримує близький родич, і 5% - якщо чужа людина. Імпортери ввозять іномарку, наприклад, в Молдову, де немає ніяких податків, а потім передають автомобіль у спадок українцеві. Адже вигідно заплатити 5%, а не ПДВ, мито, спецмито і акциз разом узяті», - розповідає Назаренко.

Ще один спосіб обману держави - ​​оформлення фіктивного ПМЖ в Україні. В такому випадку майно людини, яке вона завозить в країну, не оподатковується. І перекупники авто цим користуються, не проживаючи в Україні і постійно завозячи сюди іномарки і продаючи їх українцям, при цьому не заплативши ані копійки до державної скарбниці.

«Ще дипломати мали право на ввезення в Україну автомобілів без податків. Добре, що з нового року їх позбавлять цих пільг», - повідомляє Назаренко.

Але наймасштабніші махінації можна прокручувати під прикриттям «ДНР» і «ЛНР». Ці терористичні організації зараз отримали доступ до всіх баз ДАІ і печаток МРЕВ в Донецьку та Луганську.

«У такій ситуації досить просто почати завозити будь-які автомобілі, оформити на них техпаспорти та державні номерні знаки. Наголошую - не фальшивки, а справжнісінькі. І як перевіриш, що це зробили бандити? Адже машину можна поставити на облік заднім числом, вказавши мало не січневу-лютневу дату 2013 року, коли ніяких сепаратистів ще й близько не було», - обурюється Олег Назаренко.

На його думку, коли авторинок знаходиться в такій складній ситуації, уряду і парламенту потрібно знизити податковий тягар для легальних автоімпортерів, і тоді вони вийдуть з тіні і активно почнуть наповнювати держбюджет податками.