Тепло у київських квартирах з'явиться не раніше листопада

Компанія «Київенерго» прогнозує початок опалювального сезону 2014-2015 у Києві на початку листопада
Depo.Гроші
8 жовтня 2014 13:40
ФОТО: depo.ua
Тепло у київських квартирах з
Тепло у київських квартирах з'явиться не раніше листопада

Про це на прес-конференції сказав директор СВП «Київські теплові мережі» Євген Глушак, пише ДеПо з посиланням на «Українські новини».

«Цього року аналіз температур жовтня дає нам можливість розраховувати, що опалювальний сезон ми розпочнемо у перших числах листопада. Прогноз вказує, що після сьогоднішнього похолодання на нас очікує потепління, так зване «бабине літо», і в нас є можливість заощадити газ, не втрачаючи комфортного стану будинків», - сказав він.

Так, економія газу буде на 1 місяць.

Він додав, що ніколи ще «Київенерго» спільно з Київською міською державною адміністрацією настільки прискіпливо не готували будинки до опалювального сезону і ніколи так скрупульозно не ставилися до видачі житлово-експлуатаційними організаціями актів готовності, що, за його словами, також дасть можливість на 30- 40% заощадити використання теплоенергії.

Крім того, для стабільного проходження опалювального сезону, за словами Глушака, ведеться робота з придбання резервного палива - мазуту.

В даний момент у резервуарах ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 є близько 53 тис. тонн мазуту (що дасть можливість опалювати місто 4-5 днів).

«Виходячи з цього, у мене є оптимістичний прогноз, що нам вдасться не понизити температуру в квартирах нижче +18 градусів», - підкреслив він.

Разом з тим Глушак підкреслив, що відсутність зниження температури набагато краще позначиться на стабільності проходження прийдешнього опалювального сезону, ніж використання споживачами електричних теплових приладів і газових плит для обігріву своїх будинків і квартир.

При цьому прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив міністру фінансів Олександру Шлапаку оформити погашення заборгованості підприємств Києва за спожитий газ на суму 835 млн грн.

«Я прошу міністра фінансів оформити 835 млн розрахунків міста Києва за боргами, які Київ має за споживання природного газу», - сказав прем'єр.

Він зазначив, що наявність заборгованості, зокрема, не дозволяє забезпечити гаряче водопостачання в окремих районах столиці.

Крім того, Яценюк підкреслив, що до кінця середи мають бути завершені в цілому розрахунки за борговими зобов'язаннями Києва на суму 1,125 млрд гривень.

Як повідомлялося, в середу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про право місцевих органів самоврядування приймати рішення про початок опалювального сезону в разі зниження температур протягом трьох днів.

Мер Києва, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко впевнений в успішному проведенні опалювального сезону в столиці.