Тарута поскаржився на Гонтареву в НАБУ через аферу з "Дельта-Банком" (ДОКУМЕНТ)

Народний депутат Сергій Тарута заявив, що глава Нацбанку Валерія Гонтарева не лише знала про злочинні дії керівництва"Дельта Банку", яке перевело у валюту і вивело за кордон рефінансування на суму понад півмільярда доларів, а й особисто сприяла цим злочинам
Depo.Гроші
12 квітня 2016 17:40
ФОТО: depo.ua

Відповідне звернення Тарута спрямував до Національного антикорупційного бюро, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Як зазначає нардеп, 22 березня 2016 року Генеральна прокуратура Україна висунула звинувачення Сергію Курченку – керівнику злочинної групи, яка протягом 2013–2014 років незаконно заволоділа коштами НБУ, "Укргазбанку", "Аграрного фонду", а також грошима вкладників "Брокбізнесбанку" і "Реал Банку" на загальну суму 5,6 млрд грн. Разом з тим аналогічні злочинні схеми реалізовувало керівництво НБУ, власники і менеджери "Дельта Банку", а також керівники Державної іпотечної установи (ДІУ) вже за нової влади.

За даними Тарути, "Дельта Банк" у вересні 2014 року придбав облігації ДІУ на суму 3,5 млрд грн. При цьому кошти залишаються на поточному рахунку установи в банку.

Під ці облігації керівництво "Дельта Банку" отримує рефінансування НБУ на суму 3,5 млрд грн (за даними регулятора, на 1 млрд грн).

"Ця операція не була спрямована на підтримку ліквідності "Дельта Банку" і здійснювалася керівництвом банку та керівництвом НБУ не з метою підтримки платоспроможності банку, а з метою подальшого виведення цих коштів з банку", - вважає Тарута.

Як зазначає депутат, кошти згодом вивели через кореспондентські рахунки офшорних банків на рахунки компаній-нерезидентів, підконтрольних власникам і посадовим особам "Дельта Банку". Загалом на ці рахунки було виведено з банку понад 500 млн доларів США.

"Скоєння цих злочинних дій могло відбуватися тільки з відома і за сприяння посадових осіб НБУ - голови Нацбанку Валерія Гонтаревої, а також директора Департаменту банківського нагляду Алли Шульги, оскільки з огляду на проблемний статус банку здійснення всіх операцій відбувалося за погодженням з куратором банку, призначеним Департаментом банківського нагляду НБУ... Викликає занепокоєння, чому правоохоронні органи не звертають увагу на спільні організовані злочинні дії власників "Дельта Банку", керівників ДІУ і Національного банку", - йдеться у зверненні нардепа.

Сергій Тарута наполягає на тому, щоб НАБУ провело розслідування фактів, викладених у його зверненні.

Тарута поскаржився на Гонтареву в НАБУ через аферу з "Дельта-Банком" - фото 1

Тарута поскаржився на Гонтареву в НАБУ через аферу з "Дельта-Банком" - фото 2

Тарута поскаржився на Гонтареву в НАБУ через аферу з "Дельта-Банком" - фото 3

Нагадаємо, що 3 березня 2015 року НБУ ввів у "Дельта Банк" тимчасову адміністрацію.

Наразі Антикорупційна прокуратура вже проводить розслідування у справі, пов'язаній з виведенян сім'єю Гонтаревої депозитів з "Дельта Банку" напередодні його банкрутства.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua