"Так не має бути!": Коляда незадоволена низькими зарплатами чиновників

Міністр з питань ветеранів АТО Оксана Коляда вважає, що зарплати у міністерстві є неадекватними і хороші спеціалісти не можуть працювати за такі гроші

Про це вона написала у Facebook, передає Depo.ua.

"Система винагороди та заохочення в органах виконавчої влади – надзвичайно неефективні. Це стосується як пересічних працівників так і міністрів. Історія моєї роботи у Мінветі – це 5 місяців взагалі без зарплати, а потім – голий оклад. У міністра він – 16 тис. грн", – написала  міністерка.

Вона також додала, що при цьому принцип роботи – 24/7, у них немає вихідних, страждає сім’я , засідання Уряду за потреби скликаються на 4 годину ранку.

"Добре, якщо вийде сформувати проектний офіс і знайти на нього донорське фінансування. В цьому випадку міністерство працює як стратегічний орган. Якщо цього немає, вся команда по ночах розгрібає поточні проблеми, рутину, гасить пожежі. Так НЕ МАЄ БУТИ! Хороші фахівці банально не можуть працювати в органах влади – держава не здатна оплачувати їхні послуги адекватно", – написала Коляда.

Так, за її словами, для них це також свого роду волонтерство, яке не може тривати довго. Через якийсь час родини стикаються з банальними проблемами нестачі грошей і логічними запитаннями подружжів – навіщо все це?

"Щодо корупції. Я не схильна вважати високі зарплати чиновників головною передумовою боротьби із корупцією. Для мене це радше питання морального вибору. Але я точно впевнена, що ефективна протидія корупції – це не питання покарання, а питання ліквідації корупційних передумов. Адекватна зарплата – є одним із елементів цього (хоч і не єдиним)", – написала міністерка.

Вона також зазначила, що зарплата чиновника має бути адекватною. Для цього урядова команда і пропонує встановлення КПІ. Кожен чиновник має розуміти, що і для кого він робить, які інструменти оцінювання ефективності, і що буде на виході.

"Нинішня система заохочення – це замкнене коло. Одні роблять вигляд, що працюють, інші, що оплачують таку роботу. Виплати у грудні, які я отримала, – це все, що заборгували мені з вересня: надбавки, відпускні ( бо я брала відпустку) і соціалка, яку традиційно виплачують всім перед новим роком. І, да, я сплатила податки у сумі 55 тисяч", – пояснила Коляда.

Нагадаємо, 15 січня Уряд вирішив більше не платити міністрам величезні зарплати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"