Табачник поставив під загрозу вступну кампанію – 2015

За три роки, з часів, коли Міносвіти керував Дмитро Табачиник, держава сплатила 4 млн грн приватним структурам за користування програмним забезпеченням для бази даних освіти (ЄБЕДО), без якого не можливо провести вступну кампанію
Depo.Гроші
19 червня 2015 14:57
ФОТО: depo.ua

Тепер Міносвіти намагається викупити у приватного розробника виключні майнові права на програмне забезпечення,  повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо "Свобода".

"За право користуватися програмним забезпеченням для бази даних освіти (ЄБЕДО) щокварталу держава сплачує приватним структурам 215 тисяч гривень", - йдеться в публікації.

Невигідний для держави контракт державне підприємство "Інфоресурс", яке адмініструє базу даних, підписало за часів міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Зараз виключні майнові права на програмне забезпечення належать Олександру Литвиненку. Він оформив їх на себе 6 лютого 2014 року, успадкувавши від офшорної компанії, заведеної за часів Табачника.

Стало відомо, що засновником офшорної компанії Songhusts Management Limited, яку тоді підрядив Табачник, є інша фірма з Віргінських островів - Mossack, Fonseca & Co. Згідно з численними міжнародними журналістськими розслідуваннями, панамська фірма Mossack Fonseca та її однойменні філії по всьому світу, в тому числі і на Британських островах - один з найуспішніших творців підставними фірмами.

Сам розробник програмного забезпечення стверджує, що не знає, хто йому подарував контракт з міністерством, який може коштувати десяток мільйонів гривень.

"Мені невідомо, хто є кінцевим власником Songhusts Management Limited", - запевнив Литвиненко.

Міністерство освіти, попри ризики співпраці з сумнівними контрагентами, змушене продовжувати переговори щодо викупу програмної оболонки національної бази даних. У відомстві кажуть, що без ЄБЕДО неможливо провести вступну кампанію.

Міносвіти пропонує варіант викупу, який вважає справедливим: від ринкової ціни такого програмного забезпечення відняти суми, сплачені раніше. Угода діятиме ще рік.

Нагадаємо, що Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) - автоматизована система накопичення, оброблення, зберігання та захисту даних. Зокрема, у 2012 році вартість підключення одного робочого місця у ВНЗ до бази становила понад 700 грн, власного інтерфейсу - 9 297 гривень.