Світовий банк значно погіршив прогноз вартості нафти на 2016 рік

Світовий банк значно знизив прогноз ціни нафти в 2015-2016 роках: прогнозується подальше зниження середньорічної вартості до 51 долара за барель
Depo.Гроші
20 жовтня 2015 22:31
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на ZN.UA.

У щоквартальній доповіді Commodity Markets Outlook говориться, що нафта (корзина сортів Brent, Dubai і WTI з рівною вагою) у поточному році в середньому коштуватиме 52 долара за барель, а не 57 доларів за барель, як прогнозувалося в липні.

Перегляд відображає подальше уповільнення темпів глобального економічного зростання, значні запаси нафти і очікування збільшення експорту з Ірану після зняття міжнародних санкцій.

У 2016 році прогнозується подальше зниження середньорічної вартості нафти до 51 долара за барель, при цьому колишня оцінка становила 61 долар за барель.

В цілому енергоносії подешевшали за третій квартал на 17% слідом за падінням котирувань нафти. Експерти СБ припускають, що в 2015 році енергоносії будуть в середньому коштувати на 43% менше, ніж торік. У наступному році очікується подальше зниження - приблизно на 2%.

"Достатні запаси нафти та іншої сировини і слабкий попит, особливо на промислові види сировини, є причиною того, чому ціни можуть залишитися стабільно низькими", - заявив старший економіст і один з авторів звіту Джон Баффес.

 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.