Світовий банк: ВВП України демонструє зростання, російський - падає

Україна у 2016 році повернулася до позитивної динаміки - зростання ВВП в першому кварталі зафіксовано на рівні в 0,1%
Depo.Гроші
8 червня 2016 07:49
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в новій доповіді Світового банку, присвяченій глобальним економічним перспективам, передає depo.ua з посиланням на DW.

Пік рецесії в країні пройдено, вважають аналітики.

Західні області України, безпосередньо не задіяні в конфлікті на Донбасі, потроху оговтуються від фінансової кризи, відзначають автори доповіді.

У свою чергу Світовий банк прогнозує зниження ВВП Росії в 2016 році на 1,2% на тлі падіння обсягів приватних інвестицій і споживання.

"Російська економіка намагається адаптуватися до низького рівня цін на нафту, торгового ембарго і геополітичних викликів", - зазначають автори доповіді.

За даними експертів СБ, темпи зниження обсягів економічної активності в 2016 році на Росії дещо уповільнилися, що може свідчити про те, що в ряді секторів "дно" пройдено.

"У 2017 році очікується повернення до помірного зростання", - прогнозує фахівці СБ, заявляючи, що для ВВП він складе 1,4%, а роком пізніше - 1,8%.

Що стосується єврозони, то економічна ситуація в ній буде залишатися стабільною. З 2016 та 2017 років роках зростання ВВП буде утримуватися на позначці в 1,6%, в 2018 незначно скоротиться - до 1,5%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.