Суд заборонив "Газпрому" отримувати дивіденди з заарештованих активів, – Коболєв

НАК "Нафтогаз України" домігся, щоб суд заборонив виплачувати російському концерну "Газпром" дивіденди з низки його заарештованих активів

Про це повідомив глава НАК Андрій Коболєв, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна.

"Нам вдалося показати "Газпрому", що він не тільки не може розпоряджатися своїми (заарештованими. – ред.) активами, але, в тому числі, не може отримувати з них дивіденди", – сказав Коболєв.

За його словами, у одній з юрисдикцій суд, який наклав арешт при спробах "Газпрому" отримати дивіденди, вирішив, що дивіденди компанії можна розподіляти, і інші партнери їх можуть отримувати. Однак сам концерн "Газпром" повинен повернути дивіденди на рахунок, де вони будуть перебувати до того часу, поки суд не вирішить їхню подальшу долю.

Нагадаємо, в лютому 2019 року "Нафтогаз" повідомив, що почав процес стягнення активів "Газпрому" на суму 2,6 млрд дол. за рішеннями Стокгольмського арбітражу в Люксембурзі.

30 травня російський монополіст ПАТ "Газпром" оскаржив в Апеляційному суді м. Люксембурга стягнення активів компанії на користь НАК "Нафтогаз України".

Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" через пеню складає вже майже $3 млрд

Довідка. 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішенняза позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому", згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,6 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. НАК повідомляв, що за кожен день несплати боргу нараховується пеня у розмірі понад 0,5 млн доларів.

Нещодавно стало відомо, що слухання у справі про виконання рішення Стокгольмського арбітражу на 2,7 млрд доларів у Нідерландах заплановані на грудень 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна