Суд заарештував главу наглядової ради банку Клименка

Голосіївський районний суд Києва заарештував на строк до 60 днів з можливістю внесення застави 15 млн грн главу наглядової ради "Терра Банку" Сергія Клименка
Depo.Гроші
8 вересня 2015 22:09
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні Фонду гарантування вкладів фізосіб, передає depo.ua з посиланням на Українські новини.

Крім того, прокуратура Києва вручила члену наглядової ради цього банку Юлії Облецовій підозру у вчиненні кримінального злочину.

"Ці громадяни підозрюються в розкраданні коштів вкладників (ст. 191 ч.5 КК) в рамках розслідування справи про доведення банку до банкрутства. Мова йде про привласнення і розтраті майна в особливо великих розмірах (понад 1 млрд гривень) шляхом зловживання службовим становищем", - наголошується в повідомленні фонду.

Кримінальне провадження було відкрито після відповідних заяв Фонду гарантування вкладів і тимчасового адміністратора в "Терра Банку".

Встановлено, що Клименко, використовуючи службове становище, забезпечив у січні-лютому 2014 відтік значних коштів, залучених банком від фізичних осіб, в ряд підставних фірм у вигляді незабезпечених кредитів.

За даними фонду, зазначені операції мали всі ознаки шахрайських дій, оскільки ці фірми не мали необхідного забезпечення за кредитними договорами та не проводили по них господарську діяльність.

Також встановлено, що Клименко і його партнери вже неодноразово намагалися перешкодити слідству.

У зв'язку з цим було прийнято рішення затримати підозрюваного і клопотати у суді про його арешт.

Суму заставного платежу обвинувачення просило встановити не менше ніж у 50 млн гривень, але суд скоротив її більш ніж утричі.

Фонд гарантування вкладів підкреслює, що станом на 8 вересня він подав 243 заяви проти власників і керівників неплатоспроможних банків на загальну суму 88,47 млрд гривень, з яких заяв на суму 28,9 млрд гривень - за доведення банку до неплатоспроможності.

Як повідомлялося, в грудні 2014 Національний банк відкликав банківську ліцензію у Терра Банку (Київ) і вирішив його ліквідувати.

З 22 серпня по 22 грудня 2014 року в Терра Банку працювала тимчасова адміністрація. У грудні Фонд гарантування вкладів заснував на базі Терра Банку перехідною банк Крісталбанк, якому були передані частину активів і пасивів.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua