Суд визнав незаконним звільнення екс-заступника Арбузова в рамках люстрації

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним наказ НБУ від 22 жовтня 2014 року про звільнення Бориса Приходька з посади заступника голови НБУ в порядку люстрації
Depo.Гроші
18 січня 2016 22:21
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в постанові суду від 28 грудня 2015 року,  повідомляє depo.ua з посиланням на FinClub.

Приходько, звільнений у жовтні 2014 року в рамках закону "Про очищення влади", через рік - 13 листопада 2015 року - вимагав скасувати наказ НБУ №1827-к про його звільнення, поновити на посаді, виплатити середню зарплату за період з 22 жовтня 2014 року по момент фактичного поновлення на посаді, зобов'язати НБУ проінформувати Мін'юст про відкликання відомостей щодо застосування до нього заборони, передбаченої ч.3 ст.1 закону "Про очищення влади".

Проте вже 22 грудня Борис Приходько направив до суду письмову заяву з проханням зменшити позовні вимоги до двох: визнати протиправним і скасувати оспорюваний наказ НБУ; зобов'язати НБУ проінформувати Мін'юст про відкликання відомостей щодо застосування до нього заборони, передбаченої ч.3 ст.1 закону "Про очищення влади".

Таким чином, Приходько більше не вимагав поновити його на посаді і виплатити зарплату за цей період. Оновлені вимоги суд задовольнив 28 грудня.
Як зазначає агентство "Інтерфакс-Україна", Національний банк вже подав до Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 28 грудня 2015 року про визнання незаконним звільнення Приходько.

"Відповідно до законодавства, постанова суду першої інстанції набирає сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо вона не була надана. НБУ в строк подав до Київського апеляційного суду відповідну скаргу, тому постанова суду першої інстанції не набрала чинності", - повідомили агентству в прес-службі регулятора.

Крім того, Нацбанк підкреслив, що резолюційна частина оскаржуваної постанови суду не містить зобов'язання відновити Приходька на посаді.

Раніше, в липні 2015 року, ГПУ направила до суду обвинувальний акт відносно Приходька та екс-голови правління ЗАТ "Аграрний фонд" Олександра Кірюка за звинуваченням у скоєнні заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах за попередньою змовою з групою осіб шляхом зловживання службовим становищем.
У Генпрокуратурі також зазначили, що за результатами досудового розслідування зазначені особи в лютому 2014 року за попередньою змовою з групою осіб під керівництвом Сергія Курченка, у тому числі з посадовими особами підконтрольної останньому банківської установи протиправно заволоділи майном ЗАТ "Аграрний фонд" на суму понад 2 млрд гривень в ході операцій з облігаціями внутрішньої державної позики.

Приходько був призначений першим заступником голови Нацбанку в грудні 2012 року. Раніше працював директором казначейства Державного ощадного банку України. У березня 2014 року переведений на посаду заступника голови НБУ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.