Суд визнав кримчан резидентами України

Київський апеляційний адміністративний суд скасував пункт постанови НБУ, яким кримчани були визнані нерезидентами України
Depo.Гроші
1 вересня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє у "Фейсбуці" експерт українського регіонального центру з прав людини Сергій Заєць, передає depo.ua.

За його словами, 1 вересня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляцію правозахисників стосовно першого пункту Постанови НБУ № 699, яким кримчани визнані нерезидентами України. Відтепер даний пункт зазначеної постанови не діє, зазначив юрист.

"Кримчани знову стали резидентами, з чим нас усіх і вітаю. Правда, проблем залишилося багато, бо окрім пункту 1 в постанові був ряд положень, які стосувались юридичних осіб - вони залишилися в силі. Суд також відмовився визнавати факт дискримінації", - написав Заєць.

За його словами, буде подана касаційна скарга. У НБУ рішення суду поки не коментували.

Нагадаємо, Нацбанк України від 3 листопада прийняв постанову №699 "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим".

У документі сказано, що всі фізичні та юридичні особи, зареєстровані в Криму, прирівнюються до нерезидентів. Також прийнята постанова містить норму про те, що банки повинні закрити рахунки всіх юридичних осіб, зареєстрованих на анексованому півострові.

Правозахисники назвали цю постанову дискримінаційною. Проти Нацбанку був поданий ряд позовів з вимогою скасувати дану постанову.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua