Суд відмовився забирати приміщення в центрі Києва у людей Табачника, – ЗМІ

Голосіївський суд Києва залишив нежитлову будівлю на столичному бульварі Тараса Шевченка, 27-А у власності ТОВ "Сан 11", яке належить оточенню міністра-втікача Дмитра Табачника
Depo.Гроші
20 жовтня 2015 11:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Наші гроші",

Раніше це приміщення було у державній власності і перебувало на балансі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Однак у серпні 2011 року київське відділення Фонду держмайна передало це приміщення в оренду ТОВ "Сан 11" під розміщення видавництва друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що видається українською мовою.

У грудні 2012 року будівлю наказом Міносвіти, яким керував Табачник, передано на баланс державного підприємства "Інфоресурс". 6 грудня 2013 року приміщення площею 556 кв. м без конкурсу було продано фірмі "Сан 11" за 6,58 млн грн.

Заступник генпрокурора подав позов про повернення цього будинку державі, оскільки передача приміщення в оренду і подальша приватизація суперечили законодавству.

Згідно з законодавством, ця будівля як майно державної установи системи освіти, що фінансується з бюджету, не могла бути об’єктом оренди для цілей, не пов’язаних з освітньою та науковою діяльністю.

На час укладання договору фірма "Сан 11" не значилась у Державному реєстрі видавців, виробників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Крім того, прокурор посилався на те, що у 2011 році спірну будівлю віднесено до об’єктів культурної спадщини Києва. Тому передача в оренду мала погоджуватись уповноваженим органом, а грошова оцінка приміщення проводитись відповідно до закону про охорону культурної спадщини і методики кабміну.

Однак суд у позові прокурора відмовив через те, що балансоутримувач "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" спірними приміщення на той час не користувався і на дії орендаря не скаржився. На думку суду, докази використання цього майна не за цільовим призначенням у справі відсутні. Крім того, у квітні 2012 року будівлю на бульварі Шевченка 27-А виключили з переліку об’єктів культурної спадщини як помилково занесений.

Останні новини про господарські судові справи читайте в рубриці Гроші.depo.ua.