Суд відібрав у фірми Клюєва 20 га землі

Генеральна прокуратура України відстояла у Верховному Суді України інтереси держави, порушені в результаті незаконної передачі для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій земельної ділянки площею 20 га на території Белоліскої сільської ради Татарбунарського району Одеської області ТОВ, яке пов'язують з одним із колишніх керівників Ради нацбезпеки і оборони України
Depo.Гроші
2 квітня 2015 12:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ, передає depo.ua.

Як повідомляється, вказану земельну ділянку в лютому 2014 р. передано товариству у користування на 49 років без проведення нормативної грошової оцінки землі, яка є обов'язковою, внаслідок чого занижено розмір орендної плати, який повинен надходити в бюджет.

Зазначені обставини стали підставою для звернення прокуратури до суду з позовом про визнання договору оренди землі недійсним та зобов'язання повернути земельну ділянку, що Вищим господарським судом України задоволено.

"Разом з тим відповідач, не залишаючи спроб залишити в користуванні належить державі земельну ділянку, ініціював перегляд постанови суду касаційної інстанції Верховним Судом України. Однак, вищий судовий орган, розглянувши 01.04.2015 дану справу, погодився з доводами прокурора та відмовив у задоволенні заяви ТОВ про перегляд судових рішень", - повідомили в ГПУ.

У прокуратурі також зазначили, що з аналогічних підстав оскаржене в судовому порядку ще 12 договорів, за якими в оренду незаконно передані для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій земельні ділянки загальною площею понад 300 га.

Зазначимо, за даними ЗМІ, мова йде про екс-секретаря РНБО Андрія Клюєва, який обіймав цю посаду з лютого 2012 р. по січень 2014 р.

Нагадаємо, навесні 2014 р. Андрій Клюєв був оголошений в міжнародний розшук.