Суд США дозволив блокувати активи Вимпелкому і МТС на суму 300 мільйонів за корупцію

США стверджують, що оператори використовували мережу підставних компаній і фіктивних контрактів, щоб надавати хабарі близьким родичам президента Узбекистану.
Depo.Гроші
10 липня 2015 10:53
ФОТО: depo.ua

Міністерство юстиції США отримало дозвіл окружного суду Манхеттена заблокувати активи на суму $ 300 млн у зв'язку з розслідуванням щодо причетності операторів "Вимпелком" і МТС до корупції при роботі в Узбекистані. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

На думку американських властей, які підключилися до розслідування, що було розпочато в Євросоюзі, кошти, про які йдеться, могли бути отримані в результаті корупційної діяльності. Отримані $ 300 млн зберігаються на рахунках, що знаходяться в Ірландії, Люксембурзі та Бельгії у банках, які належать американській фінансовій корпорації Bank of New York Mellon.

США стверджують, що "Вимпелком" і МТС використовували мережу підставних компаній і фіктивних контрактів про консультаційні послуги, щоб надавати хабара близьким родичам президента Узбекистану Іслама Карімова в обмін на доступ до телекомунікаційного ринку країни.