Суд повернув "сім’ї Януковича" дозволи на розробку родовищ у трьох областях

Верховний суд постановою скасував два накази Державної служби геології та надр України, якими анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ "Голден Деррік"
Depo.Гроші
27 листопада 2015 13:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Суд пояснив, що законодавчо передбачена лише одна підстава, за наявності якої може бути скасовано рішення Держгеонадр про надання спецдозволу на користування надрами, а саме: несплата до державного бюджету збору за надання зазначеного дозволу. Водночас, суд не отримав доказів того, що "Голден Деррік" не сплатив гроші.

Крім того, згідно з рішенням суду, подання ГПУ про допущені компанією порушення є лише підставою для перевірки інформації Держгеонадрами. А такої перевірки не проводилося.

Нагадаємо, що 18 березня 2014 року Держгеонадра, розглянувши вимогу Генпрокуратури, наказами №78 і 79 анулювало свої попередні накази про видачу ТОВ "Голден Деррік" спецдозволів на користування надрами низки родовищ у Полтавській, Харківській та Дніпропетровській областях.

У Генпрокуратурі оголосили, що виявили ряд порушень, зокрема: фірма не сплатила в держбюджет вартість геологічної інформації, не погодила із місцевими радами питання про надання ділянок, по деяких ділянках не укладено договори оренди. 

Засновниками ТОВ "Голден Деррік" є НАК "Надра України" (33%) і кіпрська компанія "Хартлог Лімітед" (67%). За часів екс-президента Віктора Януковича компанію контролювало бізнес-середовище екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

Водночас цьогоріч у серпні молдовський бізнесмен Анатол Статі заявив, що тепер він контролює "Голден Деррік" і готовий вкладати в нього гроші. Фірма через суд доводить свою непричетність до Ставицького та інших екс-чиновників часів Януковича.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.