Суд постановив «вибити» з Курченка за стадіон 135 млн грн

Харківський апеляційний господарський суд прийняв рішення стягнути з ТОВ «Спортивний комплекс «Стадіон «Металіст» (власник - оголошений в розшук харківський бізнесмен Сергій Курченко) неустойку в розмірі 134,9 млн грн за розірваною угодою купівлі-продажу обласного спортивного комплексу «Металіст»
Depo.Гроші
1 жовтня 2014 13:00
ФОТО: depo.ua
Суд постановив «вибити» з Курченка за стадіон 135 млн грн
Суд постановив «вибити» з Курченка за стадіон 135 млн грн

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 1 жовтня. За позовом заступника прокурора Харківської області в інтересах Харківської обласної ради апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції від 26 серпня 2014 року в частині відмови у стягненні неустойки в розмірі 134,9 млн грн, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

Під час судового слухання представник прокуратури зазначив, що рішення суду першої інстанції було прийнято з порушенням норм матеріального права, тому підлягає скасуванню.

Прокурор зазначила, що за чинним законодавством Харківська облрада має право на стягнення неустойки з відповідача. Представник Харківської облради повною мірою підтримав позицію прокуратури і висловив вимогу скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови у стягненні неустойки.

У свою чергу, представник відповідача Марина Малина підкреслила, що суд законно відмовився стягнути неустойку, встановивши відсутність провини відповідача у невиконанні угоди купівлі-продажу. Малина підкреслила, що після укладення угоди були прийняті судові рішення, які забороняли проводити проплати за стадіон «Металіст».

Вона визнала, що оплачені після цих рішень 30 млн грн за стадіон «Металіст» були внесені в порушення ухвали суду. Однак це не підтверджує того, що відповідач може сплатити суму неустойки, яка складає 20% від вартості об'єкта.

Заслухавши думки сторін, колегія суддів задовольнила апеляцію прокуратури, скасувавши рішення господарського суду в частині відмови у стягненні неустойки і постановила стягнути з відповідача на користь Харківської облради 34,9 млн грн.

Після судового засідання Малина сказала, що за законодавством відповідач має право подати касаційну скаргу. Однак, за словами представника відповідача, чи буде подаватися така скарга, вирішуватиме керівництво підприємства.

Нагадаємо, раніше Господарський суд Харківської області виніс рішення за позовом заступника прокурора області в інтересах держави в особі Харківської облради до ТОВ «СК «Стадіон «Металіст» і розірвав договір купівлі-продажу стадіону «Металіст».