Суд підтвердив, що компанія Фірташа має віддати 283 млн грн

Вищий господарський суд України залишив у силі рішення Київського апеляційного суду про стягнення на користь ПАТ "Родовід Банк" 283 млн грн, незаконно отриманих ЗАТ "УкргазЕнерго"
Depo.Гроші
21 липня 2015 15:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі договору строкового банківського вкладу зазначене товариство розмістило на депозиті банку 552 млн грн під 9% річних. Проте надалі сторонами безпідставно збільшена відсоткова річна ставка до 48% річних, що дозволило комерційній структурі незаконно отримати додаткові 283 млн грн.

"Протиправність підвищення процентної ставки підтверджена судовими рішеннями, якими додаткову угоду до договору банківського вкладу визнано недійсним. Але зазначені кошти банківській установі повернуті не були", - пояснили в прокуратурі.

Нагадаємо, що 14 квітня 2015 року суд зобов'язав підприємство, яке пов'язують з Дмитром Фірташем, повернути "Родовід банку" понад 280 млн гривень.

Український бізнесмен Дмитро Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 р. за запитом американського Федерального бюро розслідувань, однак звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави в 125 млн євро. 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня з кримінальних справ відмовив у запиті США про екстрадицію Фірташа.

Останні новини про господарські судові справи читайте в рубриці Гроші.depo.ua.