Суд наклав арешт на вкрадені росіянами "вишки Бойка"

Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", що належать державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз" (100% акцій належать НАК "Нафтогаз України")
Depo.Гроші
5 січня 2016 12:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

Арешт було накладено за клопотанням Генеральної прокуратури 23 грудня 2015 року.

Установки арештовані в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру в зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогазу" при їх закупівлі як можливе знаряддя злочину.

Генпрокуратура вказує на те, що ці вишки могли бути придбані злочинним шляхом і в такий спосіб можуть бути конфісковані.

У своїх доводах Генпрокуратура також вказувала на те, що 14 грудня 2015 року установки були переміщені з Одеського газового родовища в північно-західній частині шельфу Чорного моря ближче до тимчасово окупованої в результаті військової агресії Росії території Автономної республіки Крим.

Йдеться  про самопідйомну плавучу бурову установку В312 - "Петро Годованець" (Design: Keppel FELS В Class Design/ Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану в 2010 року компанією Keppel Corporation (Сінгапур) і самопідйомну плавучу бурову установку В319 - "Україна" (Design: В Class Design/Triangular; Unit classification: ABS A1, Self-Elvating Drilling Unit, CDS, побудовану в 2012 році компанією Keppel Corporation (Сінгапур).

Нагадаємо, 15 грудня Державна прикордонна служба заявила про переміщення Росією двох українських бурових установок від Одеського газового родовища ближче до анексованого Росією Криму.

16 грудня Міністерство закордонних справ України почало вимагати від Росії повернути країні дві українські бурові установки. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.