Суд дозволив зняти арешт зі свердловин міністра часів Азарова

Суд скасував арешт свердловин компаній Злочевського у Дніпропетровській та Харківській областях
Depo.Гроші
1 вересня 2016 19:49
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать ухвали Печерського райсуду м.Києва від 25 липня, передає depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Як зазначається, йдеться про 12 свердловин Пролетарського родовища Дніпропетровської області.

Їх розробляє ТОВ "Перша Українська Газонафтова Компанія". А також 21 свердловину у Харківській області, які розробляє ТОВ "ЕСК "Еско-Північ".

У липні цього року свердловини були арештовані Печерським судом за клопотанням слідчого Генпрокуратури Дмитра Суса.

Арешт накладено в рамках кримінального провадження від 7 травня 2014 року щодо привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ "Укргазвидобування" упродовж 2010-2014 років під час виконання договорів про спільну діяльність, за фактами ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ "ЕСК "Еско Північ", ТОВ "Парі", ТОВ "Перша Українська Газонафтова компанія", ТОВ "НВП "Зонд", ТОВ "Інфокс".

Ці компанії контролюються екс-міністром екології Михайлом Злочевським.

Компаніям заборонили використовувати свердловини, а також відчужувати видобуті вуглеводні.

"Перша Українська Газонафтова Компанія" і "Еско-Північ" клопотали про скасування арешту. Адвокати компаній повідомили, що свердловини і вуглеводні не можуть бути доказами у кримінальному провадженню, крім того жодній особі досі не оголошено підозру по цій справі.

Заборона використання і видобутку вуглеводню, на думку компаній, може призвести до екологічної катастрофи.

Також фірми вказували на те, що через арешт майна держава недоотримає податкові платежі, а працівники підприємств – зарплату.

"Перша Українська Газонафтова Компанія" подала довідку, що має 43 працівники і за 2015 рік сплатила 541,92 млн грн. податків та зборів. "Еско-Північ" повідомила про 103 працівники і 2,33 млрд грн. податків та зборів за минулий рік.

Коли фірми подали клопотання про зняття арешту, то слідчий ГПУ Дмитро Сус повідомив суд, що не заперечує проти їх клопотання. Відтак суд врахував позицію слідчого і зняв арешт.

Нагадаємо,  2 серпня Апеляційний суд Києва зняв арешт із рахунків однієї з компаній газовидобувного холдингу Burisma, пов’язаного з колишнім міністром екології та природних ресурсів Миколи Злочевського

Печерський райсуд Києва арештував рахунки трьох газодобувних компаній, що входять в групу Burisma Миколи Злочевського, на початку липня.  

За даними ГПУ, компанія не сплатила податків і завдала державі збитків на 1 млрд грн.

Під арешт потрапили рахунки ТОВ "Енерго-сервісна компанія" Еско-Північ", ТОВ "Парі", ТОВ "Перша українська газонафтова компанія". Арештовані були і понад 47 свердловин холдингу.

 Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології з 2 липня 2010 по 20 квітня 2012 року в уряді Миколи Азарова. На  початку 2015 року екс-міністра оголосили в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.