Суд дозволив сину Азарова забудувати київський стадіон, де зіграли "матч смерті"

Окружний адміністративний суд Києва дозволив ТОВ "Голден Хаус", яке пов’язують з сином колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова Олексієм, забудувати стадіон "Старт"
Depo.Гроші
13 вересня 2015 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у постанові суду № 826/10580/15 від 4 вересня 2015 року, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Так, суддя Погрібніченко задовольнив позов компанії до Київради та визнав протиправним і скасував рішення Київради від 4 березня 2015 року, яким міськрада скасувала передачу землі по вулиці Шолуденка, 26-28/4 забудовнику.

Тепер на місці стадіону "Старт" можуть з'явитися висотки торгово-розважального комплексу.

За словами депутата Київради Тетяни Меліхової, засідання суду проходило за закритими дверима.

"Цю справу не розглядали публічно, розуміючи, що кияни чинитимуть такий тиск на суд, що жодні гроші забудовника його не компенсують. Як на мене, апеляційний суд повинен повернути справу у першу інстанцію, де ця справа розглядатиметься публічно, за участі всіх зацікавлених осіб, а значить, усіх нас киян", - обурилася Меліхова.

Вона додала, що забудовник навіть не мав договору оренди на зазначену земельну ділянку і не сплачував місту гроші за її оренду.

"Дуже сподіваюся, що апеляційний суд скасує це ганебне рішення. В іншому разі, на захист стадіону "Старт" підійметься увесь Київ і відвоює його", - запевнила депутат.

Нагадаємо, що Київрада передала земельну ділянку площею 4,83 га ТОВ "Голден Хаус" для "комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону "Старт", будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом" 26 лютого 2010 року. Влітку того ж року компанія приватизувала територію стадіону за 10 млн грн

У 2014 році тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки легітимності рішень, прийнятих після травня 2006 року ініціювала скасування цього землевідведення і рекомендувала Київраді розірвати договір оренди з ТОВ "Голден Хаус".

Відповідне рішення було прийняте 4 березня 2015 року.

Стадіон "Старт" - історичний: на ньому у 1942 році відбувся легендарний "матч смерті", де команда киян перемогла німецьку футбольну команду.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.