Стосується майже кожного: В Україні збираються розширити податок на авто

У Верховній Раді депутати фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроект №3704, про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою, в Україні існує проблема забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю автомобільним транспортом, однак, бюджетні кошти і кошти Фонду соціального страхування України на це практично не виділяються.

Тому даний проект закону розроблений з метою:

- наближення податкового законодавства України до законодавства ЄС;

- встановлення сприятливих умов для ввезення в 2020 році в Україну автомобілів особами з інвалідністю, ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, учасниками бойових дій та інвалідами війни;

- оновлення автопарку українських перевізників.

Законопроектом пропонується:

- звільнення з 1 січня 2021 від сплати податку на додану вартість операцій з ввезення авто особистого користування учасниками бойових дій, ветеранами, військовими з інвалідністю і т.д;

- звільнення до 31 грудня 2020 (включно) від сплати акцизного податку на операції з ввезення авто учасників бойових дій, ветеранів, військових з інвалідністю і т.д.

При цьому податкові преференції не поширюються на автомобілі, виготовлені до 1 січня 1995 (тобто відповідають стандарту Євро-2), їх вартість більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто більше 944,6 тис. грн. станом на 2020 рік), а також якщо ці авто російського виробництва.

Якщо буде встановлено, що ввезене авто не використовується для особистих потреб, то власник повинен буде ще заплатити податки. Така норма вводиться тимчасово, до 1 січня 2025 року.

Згідно із законопроектом, обкладатися податком будуть також:

- мотоцикли;

- водні транспортні засоби – катери, яхти, судна.

При цьому знижується поріг середньоринкової вартості транспортних засобів, які підпадають під оподаткування – з 375 до 200 розмірів мінімальних зарплат – тобто, вартість авто від 944,6 тис. грн.

Обкладатися податком будуть авто віком до 8 років.

Ставка податку з розрахунку на календарний рік становить 6 розмірів мінімальної заробітної плати – наразі це 28 338 грн.

Якщо закон вступить в силу, цей податок змушена буде платити велика частина українських водіїв.

Якщо ж не заплатити протягом 60 днів, сума податку буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати, а за відмову власника авто платити податок, транспортний засіб можуть вилучити.

Нагадаємо, у січні-квітні 2020 року лише власники дорогих авто Хмельниччини сплатили до бюджету понад 1,6 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"