Столичний авторинок заполонили крадені авто з Донбасу

Київський центральний авторинок заповнений елітними авто з Донецька та Луганська
Depo.Гроші
1 жовтня 2014 12:11
ФОТО: depo.ua
Столичний авторинок заполонили крадені авто з Донбасу
Столичний авторинок заполонили крадені авто з Донбасу

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на «Сегодня».

Продавці називаються біженцями зі Сходу і пропонують авто вдвічі, а то і втричі дешевше ринкової вартості, пояснюючи низьку ціну бажанням продати авто скоріше, щоб облаштуватися з родиною на новому місці.

У ДАІ закликають покупців не спокушатися низькими цінами - адже авто може бути краденим, і його можуть конфіскувати.

«Минулого тижня бачив легковик «Лексус» ES350 за 500 тисяч гривень, хоча його ринкова ціна - від 900 тис. «БМВ Х5» 2014 року продають за 600-700 тисяч гривень, «Мерседес» ML 350 - за стільки ж, хоча його ринкова вартість - більше мільйона грн», - розповів перекупник Антон Соломей.

За його словами, продавці елітних іномарок представляються біженцями із зони АТО. «Кажуть, що немає грошей, ось і доводиться продавати авто. Але багато хто з них - явно маргінальні особи і не виглядають так, немов хоч колись могли собі дозволити «БМВ» за мільйон гривень», - розповідає перекупник.

Як пояснив нам начальник ДАІ України Анатолій Сіренко, продаж крадених на Сході авто вже став цілою проблемою для правоохоронців. Адже сепаратисти в Донбасі, які, отримавши доступ до баз даних у захоплених ними містах, підробляють номери та документи краденого авто під зареєстрований транспортний засіб такої ж самої моделі та кольору і створюють «автоклон».

Машини, на перший погляд, виглядають легальними і пропонуються клієнтам за ціною нижче ринкової.

«Авто, які продають на столичному авторинку, цілком можуть бути викрадені зі східних регіонів. Продавці таких авто, як правило, намагаються дуже швидко завершити угоду і всіляко уникають поїздки в МРЕВ - для перевірки машини по базі даних. А представлятися вони можуть ким завгодно - і біженцями, і переселенцями. А покупець потім може втратити не тільки гроші, але й куплену машину - адже крадене авто ДАІ має право конфіскувати», - пояснив спікер ДАІ Київської області Юрій Маралєв.

Оцінити, скільки крадених авто приїхало до Києва, у міліції не беруться.

«Підрахувати, яка точна кількість таких машин зі Сходу потрапляє на територію Києва, неможливо. Ми ведемо статистику лише зареєстрованих авто. І то вона приблизна», - розповіли в прес-службі ДАІ Києва.

Експерти радять не купувати машину за дорученням (авто і техпаспорт в обмін на гроші), а обов'язково оформляти купівлю-продаж документально.

«Разом із продавцем приїхати в МРЕВ, де авто проб'ють по базі даних і перевірять експертно-номерний агрегат: двигун, кузов, щоб номери були не перебиті, а техпаспорт не підроблений», - розповіли в ДАІ.

Так само історію авто можна дізнатися на спеціальному інтернет-сайті за ВІН-кодом автомобіля. Він складається із 17 знаків і унікальний для кожної машини. Знайти ці «цифри» можна в техпаспорті, а також під капотом авто.