Столичні чиновники вирішили, що містяни заплатять за перевитрату води

ПАТ АК «Київводоканал» нарахує додаткові куби води жителям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації
Depo.Гроші
21 листопада 2014 14:14
ФОТО: depo.ua
Столичні чиновники вирішили, що містяни заплатять за перевитрату води
Столичні чиновники вирішили, що містяни заплатять за перевитрату води

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті водоканалу, показники квартирних приладів обліку та будинкових різко відрізняються. У відомстві зазначають, що в квартирах, де встановлені лічильники, водоспоживання становить не більше 3 кубів на людину, тоді як у квартирах без лічильника (за даними будинкового лічильника води) досягає 11-43 кубів на людину.

Відомство вважає, що причинами цього є: свідоме надання неправдивої інформації про обсяги споживання води, втручання в роботу лічильника шахрайським способом, не повірений вчасно або просто непрацюючий лічильник.

«До вирішення ситуації з квартирними лічильниками «Київводоканал» не виставляє в розрахунках більше 11 м3 холодної води на одну зареєстровану особу в квартирі без лічильника, навіть якщо за показниками загальнобудинкового лічильника цей обсяг значно більший», - зазначили у водоканалі.

«Проте всі «неначислені» обсяги води за показаннями будинкового лічильника будуть фіксуватися і після закінчення перевірки розподілятися між квартирами, лічильники яких виявилися непрацюючими, неповіреними, з фальсифікованими документами про повірку або такими, в роботу яких втручалися шахрайськими способами (установка магніту тощо)», - заявили в «Київводоканалі».

У компанії додали, що такі лічильники будуть зняті з комерційного обліку та подальші нарахування жителям здійснюватимуть за показниками загальнобудинкових приладів.
«Ці зміни будуть враховані в квитанціях за наступні місяці», - зазначили у водоканалі.

У компанії нагадали, що кияни повинні повірити лічильники і зауважили, що люди повинні робити це за свій рахунок.

Як писав ДеПокияни почали масово отримувати від своїх ЖЕКів, ОСББ та житлових кооперативів повідомлення про те, що термін дії їхніх лічильників гарячої та холодної води закінчився. При цьому мешканців просять у терміновому порядку до кінця року провести перевірку своїх лічильників. Інакше вважатиметься, що лічильників у квартирі немає, і щомісячний платіж за воду нараховуватиметься на кожну прописану людину. Експерти зазначають, що при повірці кожен другий лічильник гарячої води, як правило, визнається непридатним. Таким чином, кияни змушені купувати нові.

Таблиця: img.kiev.pravda.com.ua